Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania jest udzielany przez namaszczenie krzyżmem na czole, którego dokonuje się przez nałożenie ręki i wypowiedzenie słów przepisanych w zatwierdzonych księgach liturgicznych (kan. 880 §1).

Zdatnym do przyjęcia bierzmowania jest każdy i tylko ten, kto został ochrzczony, a nie był jeszcze bierzmowany. Poza niebezpieczeństwem śmierci, mający używanie rozumu wtedy godziwie przyjmuje bierzmowanie, gdy jest odpowiednio pouczony, właściwie dysponowany i może odnowić przyrzeczenia chrzcielne (kan. 889).

Wedle możności bierzmowanemu powinien towarzyszyć świadek, który ma troszczyć się, ażeby bierzmowany postępował jako prawdziwy świadek Chrystusa i wiernie wypełniał obowiązki związane z tym sakramentem (kan. 892).

Ten może spełniać zadania świadka, kto wypełnia warunki określone w kan. 874 §1.

Wypada, aby świadkiem był ktoś z chrzestnych bierzmowanego (kan. 893).

Wymagane dokumenty do przyjęcia bierzmowania:

  • świadectwo chrztu
  • zaświadczenie o uczęszczaniu na lekcję religii lub w przypadku osób starszych ostatnie świadectwo z religii.

Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii miejsca zamieszkania. W wyjątkowych sytuacjach może odbyć się w innej parafii po otrzymaniu pisemnej zgody swojego ks. Proboszcza.

Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania od 2017 r. jest ks. Karol Chrapulski. 

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA (2017/2018 r.)

 

LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

(II ROK PRZYGOTOWANIA)

 

Spotkania z animatorami – podział na grupy

(Jeśli kogoś brakuje, prosimy jak najszybciej zgłosić się do ks. Karola)

 

 

Animator: p. Małgorzata Kozłowska

(termin spotkania zostanie podany przez animatorkę)

1.  Aniołkowski Kacper

2.  Antosik Mikołaj 

3.  Bujnowski Mikołaj

4.  Czarnecka Nell

5.  Durzyńska Julia

6.  Góral Joanna

7.  Łazęcka Natalia

8.  Ozimek Mikołaj

9.  Pilarska Aleksandra

10.  Rożek Jakub

11.  Słodki Julia

12.  Stępowski Maciej

13.  Wasilewski Jakub

14.  Więcek Julia

15.  Winciorek Mateusz

 

Animator: p. Mariola Kaczmarek  

(spotkanie: 9 XI 2017 godz. 17:00 w salce pod plebanią – na końcu podwórza)

1.      Andrzejewski Dominik

2.      Bieliński Mateusz

3.      Byczkowski Adrian

4.      Dzierba Halina

5.      Gala Aleksandra

6.      Głowacka Maria

7.      Koźbiał Nikolina

8.      Kulhawik Nikodem

9.      Magdziarz Miłosz

10.   Psyk Radosław

11.   Psyk Weronika

12.   Rochmiński Jan

13.   Rudniak Maciej

14.   Rutkowski Jakub

15.   Tartanus Paweł

 

Animator: ks. Karol Chrapulski

(w ramach spotkań OAZY MŁODZIEŻOWEJ; każdy piątek godz. 19:00)

1.      Pągowska Małgorzata

2.      Pąśko Dominik

 

 

Animator: p. Marzena Słaba

(termin spotkania zostanie podany przez animatorkę)

1. Czerwińska Julia

2. Fabiański Emiliusz

3. Kowalczyk Dominika

4. Kowalczyk Natalia

5. Kuś Katarzyna

6. Müller Magdalena

7. Pawlak Wiktoria

8. Skibińska Ewelina

9. Tartanus Piotr

 

Animator: p. Halina Różycka

(termin spotkania zostanie podany przez animatorkę)

1. Fabiański Kacper

2. Felczak Gabriela

3. Grzejszczak Aleksandra

4. Karalus Amelia

5. Kołodziejska Aleksandra

6. Kubik Martyna

7. Markowska Maja

8. Nowakowska Daria

9. Pietrzyk Agnieszka Anna

10. Przybyłowicz Natalia

11. Skalij Julia

12. Skalij Justyna

13. Szymańska Julia

 

Animator: p. Jolanta Krawczyk

(termin spotkania zostanie podany przez animatorkę)

1. Anyszewska Julia

2. Batroniewicz Dominik

3. Chmielewska Oliwia

4. Dudek Dawid

5. Dziuba Mateusz

6. Gędek Michał

7. Hymka Natalia

8. Hymka Patrycja

9. Krawczyk Aleksandra

10. Kwapiszewski Bartosz

11. Laska Kacper

12. Mąkolski Dawid

13. Mońko Gabriela

14. Owczarek Karolina

15. Rutkowski Mateusz

16. Wielanek Mateusz

17.  Zduńczyk Blanka

 

Animator: p. Bogusława Rosińska

(termin spotkania zostanie podany przez animatorkę)

1. Borowska Patrycja

2. Drożdżewska Dominika

3. Gratys Małgorzata

4. Jagoda Gabriela

5. Jędrzejczyk Dominik

6. Lichman Agnieszka

7. Reszka Jakub

8. Słojewski Kajetan

9. Topolska Zuzanna

10. Więcek Alicja

11. Zdun Kacper

 

Animator: p. Elżbieta Gala

(spotkanie: 10 XI 2017 godz. 16:00 w salce pod plebanią – na końcu podwórza)

1. Białkowski Mikołaj

2. Chojnacka Maja

3. Czapnik Wiktoria

4. Dudkiewicz Anna

5. Gontarek Małgorzata

6. Korzeniewska Weronika

7. Krajewska Klaudia

8. Krzyżanowski Maciej

9. Obrzydowska Julia

10. Pawelec Jakub

11. Pędzimąż Weronika

12. Rajczewska Oliwia

13. Tomczyk Kacper

14. Wróbel Maciej

15. Zieliński Karol